wtorek, 12 marca 2013

Pierwszy post typu Ble, ble, ble....

Jaka u Was pogoda??

 Na Mazurach spadło mnóstwo śniegu, jest kompletnie biało a do tego właśnie wyszło słońce oświetlając przepiękne wzgórza Mazur Garbatych. Gdzieś po sąsiednim polu chodzi stado saren i jest po prostu bosko. 

Wszędzie internet aż pęka w szwach od narzekań, że już wiosna powinna być, że już dość. Ale ludzie!!! Jeszcze nie nadeszła wiosna-zostało kilka dni, zima wciąż trwa i robi wszystko żeby zakończyć się jak najpiękniej. Więc zamiast narzekać trzeba złapać sanki, opatulić się szalikami, które przecież jeszcze nie schowały się na dnie szafy i ruszyć z rodzinką i czworołapami po trochę tlenu. Następny śnieg dopiero za wiele, wiele miesięcy!!! A w dodatku pomyślcie: Jeszcze całe piękno wiosny i lata przed nami!!!! Te wszystkie kwiaty ze zdjęć do których wzdychamy dopiero zakwitną i czeka nas mnóstwo dni rozkoszowania się ich pięknem!!! A jeśli już się dotlenimy, nacieszymy śniegiem a i tak doskwiera nam tęsknota za wiosną to zaszyjmy się w domu przed komputerem bądź kartką papieru, z kubkiem pysznej herbaty i kawałkiem ciasta i zabierzmy się za planowanie warzywniaka, zakątka w ogrodzie czy choćby wakacji! Wiosna i tak przyjdzie, czy będziemy marudzić czy cieszyć się każda chwilą i każdą pogodą. My dziś pocieszamy się sernikiem cytrynowym, mmmm, pycha. Jakby ktoś był zainteresowany to mogę zamieścić przepis. Nie jest trudny do zrobienia, a bardzo cytrynowy i aromatyczny. Nasz dzisiejszy gość określił go mianem "wiosenno- letni", więc doskonale się nadaje na chandrę przedwiośnia:)

A skąd taki tytuł posta? Otóż postanowiłam, że zamiast pisać jeden długi post na jakiś konkretny temat raz na miesiąc, będę pisała częściej, ale o trochę mniej wzniosłych rzeczach. Czasem będzie to kilka zdjęć, czasem przepis na poprawę humoru, a czasem właśnie takie ot- przemyślenia. Taki trochę Ble, ble, ble:)

Niech wam przedwiośnie lekkim będzie!
Pozdrawiam przedwiosennie!!
Dagne

2 komentarze: